ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Реми во Дојран меѓу Победа и Беласица

Второлигашите Победа од Прилеп и струмичка Беласица денес одиграа контролен натпревар во рамки на зимските подготовките на теренот во Дојран кој заврши без победник и без погодоци (0:0).

Двете екипи важат за главни кандидат за враќање во Првата македонска фудбалска лига, а во трката за местата кои водат во елитата се и Слога 1934 од Виница и Каменица Саса.

Следен тест за Беласица ќе биде против второлигашот Пехчево.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!