ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Реми со шест гола меѓу Тетекс и косовски Кек

Второлигашот Тетекс денес одигра контролен натпревар со косовски Кек кој заврши без победник со резултат од 3:3.

Шоповски, Николовски и Михајловски беа стрелци на головите за „штофарите“.

Тетекс во пролетната полусезона влегува со цел за сигурен опстанок во Втората лига – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!