ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Реми со по еден гол меѓу Кожуф и Слога (ФОТО)

Денес на Градскиот стадион во Гевгелија се одигра контролен натпревар меѓу Кожуф и Слога од Виница кој заврши без победник со резултат 1:1.

Стрелец на погодокот за второлигашот Слога беше Стојов Стојче.

Следен контролен натпревар за Слога ќе биде против радовишки Детонит следната сабота на Градскиот стадион во Виница.

Претходно, Слога загуби минимално од Дрита Боговиње, потоа имаше минимална победа над Каменица Саса и реми со прволигашот Беласица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!