ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Реми без погодоци на тестот меѓу Локомотива Градско и Слога Виница

Контролниот натпревар меѓу Локомотива и Слога Виница во Градско заврши без победник и без погодоци (0:0).

Двата клупа предводени од новите тренери играа во комбинирани состави со шанса за поголем дел од фудбалери, се тестираа разни формации, со што резултатот беше во втор план.

Инаку, Локомотива од Градско заврши како првопласирана во Третата лига – Југ и обезбеди директен пласман во ВМФЛ – Исток, додека Слога минатата сезона во Втората лига – Исток одигра солидна сезона и заврши на високото четврто место.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!