ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Реми без голови во Тетово меѓу Шкендија и Шкупи, Академија Пандев останува лидер во ПМФЛ

Големото дерби меѓу Шкендија и Шкупи во Тетово заврши без победник, без погодоци (0:0) и поделба на бодовите.

Ваквиот резултат не донесе промени на табелата, односно Академија Пандев останува лидер на табелата во Првата македонска фудбалска лига со 13 бодови по шест одиграни кола.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!