ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Реми без голови на тестот меѓу Василево и Дојранско Езеро

Третолигаши Василево и Дојранско Езеро одиграа контролен натпревар кој заврши без победник и без погодоци во мрежата (0:0). Дојранско Езеро доминираше на натпреварот на кој созаде 7-8 сто постотни шанси, меѓутоа фудбалерите од Дојран немаа многу среќа во реализцијата и тестот заврши без постигнат погодок и во двете мрежи.

Инаку, Дојранско Езеро во новата сезона ќе се натпреварува во Третата лига – Исток, откако во минатата се натпреваруваше во Трета лига – Југ.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!