ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Реми без голови на тестот меѓу Кит Го и Осогово

Фудбалерите на Кит Го ремизираа без голови на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки за новата сезона во Втората лига – Исток. Кит Го денеска на дуелот во Пехчево одигра 0-0 со екипата на Осогово.

По победата од 2-0 на првиот тест летово против Слога Виница, вчера избраниците на Емил Грнев и покрај доминацијата во текот на мечот не успеаја да го најдат патот до мрежата на противникот, за на крајот реално реми меѓу двете екипи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!