ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Реми без голови на пријателскиот натпревар меѓу Слога и Силекс во Виница

Паузата во домашните натпреварување поради репрезентативните настапи, второлигашот Слога и прволигашот Силекс ја искористија за одигрување на пријателски натпревар во Виница, во насока на одржување на неопходната форма пред продолжението на првенството во ВМФЛ – Исток и ПМФЛ.

Натпреварот се одигра на Градскиот стадион во Виница и заврши без победик (0:0).

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ИСТОК ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Слога Виница во Втората лига – Исток е на седмото место на табелата и засега е безбедна, додека Силекс во Првата лига е во бараж зоната.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!