ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Речица со убедлив триумф над Напредок го отвори 9. коло од Трета лига – Запад

Вчера со убедлив триумф над Речица од 1:3 над Напредок на гостински терен беше отворено 9. коло од Третата фудбалска лига – Запад.

Во меч со два црвени картони гостите во 21. минута го отворија резултатот со гол на Атмир Бакија. Пред крајот на првиот дел Хузри Џамаили ја дуплираше предноста на 0:2 на полувреме.

Во 77. минута Никола Аврамовиќ намали на 1:2, откако во 77. минута ја погоди мрежата на Зејнели и ги врати домашните во игра за трите бодови. На две минути пред крајот на мечот во Кичево Џеват Шерифи погоди за конечни 1:3.

Колото ќе биде комплетирано денес.

ТМФЛ Запад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
198103613+2325
29711248+1622
396122810+1819
496121712+519
596032712+1518
694141612+413
793151418-410
892251317-48
992161137-267
1092071223-116
119135823-156
129027930-212

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!