ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Речица со минимален триумф над Зајази го отвори 8. коло од Трета лига – Запад

Денес беше отворено 8. коло од Трета лига – Запад со минималниот триумф на Речица над Зајази.

Стрелец на единствениот погодок кој падна дури во 92. минута е Џемаили Хузри.

Речица сега се израмни на врвот од табелата заедно со Арсими со по 19 бодови, но непоразениот Арсими утре ќе ги одмери силите со Љуботен. Зајази е седми со 10 бодови.

Колото ќе биде комплетирано утре.

ТМФЛ Запад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
198103613+2325
29711248+1622
396122810+1819
496121712+519
596032712+1518
694141612+413
793151418-410
892251317-48
992161137-267
1092071223-116
119135823-156
129027930-212

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!