Европски ФудбалФудбал

Реал и Јунајтед прават размена на ѕвезди: ПОЗНАТИ СИТЕ ДЕТАЛИ!

Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид би можеле да направат една од најспектакуларните размени досега во летниот преоден рок.

„АС“ пишува дека „црвените ѓаволи“ се свесни дека ќе биде тешко да се задржи Пол Погба на „Олд Трафорд“, како и дека можат да го искористат за да го добијат најпотребното засилување – Рафаел Варан.

Францускиот стопер ја одби понудата на Реал Мадрид и влегува во последната година од договорот со „кралскиот клуб“, исто како и Погба со Јунајтед, така што оваа размена има многу смисла.

Долги години тројцата на средина на теренот – Касемиро, Лука Модриќ и Тони Крос се незаменливи, но јасно е дека им треба освежување.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!