Европски ФудбалФудбал

Реал го договори првото големо засилување!

Реал Мадрид го договори првото засилување за следната сезона.

Фудбалерот на европскиот шампион Челзи, Антонио Рудигер ќе биде новиот играч на Реал Мадрид, пренесуваат англиските и шпанските медиуми.

Договорот на дефанзивецот со Челзи истекува на лето и тој во Мадрид ќе дојде како слободен играч.

Наводно голема улога во трансферот имал неговиот соиграч Тони Крос.

„Кралевите“ направија слично нешто со Давид Алаба, кој минатото лето пристигна од Баерн.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!