ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Развоен турнир за фудбалери до 16 години: Македонија славеше победа над Косово


Младата репрезентација на Македонија до 16 години забележа нова победа во дуелот со Косово во рамките на второто коло од развојниот турнир за фудбалери родени 2006 година што се одржува во Скопје.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

На тренинг центарот „Петар Милошевски”, нашите млади фудбалери беа подобри од Косово по подоброто изведување на пенали. 

Регуларниот дел од средбата завшри нерешено, 1:1. Македонија поведе со голот на Димитријески, додека гостите израмнија во вториот дел со голот на Гашијан.

Во пенал серијата, Македонија беше подобра со вкупен резултат 4:3.

Македонија:  Ахтаров, Велков, Меличи, Стојкоски, Димитријевски, Елмас, Љубевски, Јовановиќ, Мемиши, Коцев и Младеновски;

Резерви: Вргов, Манојлов, Аејтовиќ, Подрадџа, Алији, Јакимовски, Блажевски;

Селектор: Вујадин Станојковиќ;

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!