ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Распоредот за третиот круг од Втора лига – Запад: Скопје против Велазерими, Охрид домаќин на Дрита

По комплетирањето на вториот круг натпревари од Втората лига – Запад, познат е распоредот за третиот круг, кој е последен за тековната сезона.

Во 19. коло, лидерот Скопје на домашен терен ќе стартува против Велазерими, Велешта ќе го пречека Кадино, Гостивар на дуел со Тетекс, Охрид ќе биде домаќин на Дрита, а екипата на Кораб ќе биде слободна бидејќи требаше да игра со Вардар Форино.

Целиот распоред за третиот круг од ВМФЛ – Запад:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!