РакометРакомет - Македонска репрезентација

Распоред за натпреварите на Македонија за следните три меча

Македонија го доби распоредот за следните три натпревари на Мундијалот во Египет.

Македонија во главната рунда сите натпревари ќе ги игра во воведниот термин од 15:30 часот. Во оваа фаза ќе отвори со Словенија, два дена подоцна ќе се соочиме со Русија, а на крај силите ќе ги одмери со Белорусија.

Распоредот на Македонија за главната групна фаза:
Македонија – Словенија (20. јануари 15:30 часот)
Македонија – Русија (22. јануари 15:30 часот)
Македонија – Белорусија (24. јануари 15:30 часот)

Табела од главната групна фаза:

  1. Шведска 4
  2. Русија 3
  3. Египет 2
  4. Словенија 2
  5. Белорусија 1
  6. Македонија 0

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!