ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

РАСПОРЕД Трета лига – Југ: Вардар отвара против Марена, Превалец против Локомотива, Обршани домаќин на Питу Гули

В недела (4. септември) ќе започне новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југ, во која ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

 • Прво коло (недела 16:00 часот):
  Големо Коњари – Бучин
  Марена – Вардар Неготино
  Превалец – Локомотива Градско
  Младост 1930 – Слога
  Канатларци – Росоман
  Обршани – Питу Гули
 • Во продолжение целиот распоред за Трета лига – Југ за есенскиот дел:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!