РакометРакомет - Македонска репрезентација

Распоред на натпревари за СП: Македонија во четврток стартува со Шведска

Ракометната репрезентација на Македонија ќе игра на Светското првество во Египет во период од 13 до 31 јануари, откако селекцијата на Чешка се откажа од учество на СП поради корона-кризата.

Нашата репрезентација ќе биде во групата Г каде ќе играме со домаќинот Египет, Шведска и Чиле.

Распоред на натпревари:

14.01.2021 Македонија – Шведска 21:30 часот
16.01.2021 Македонија – Египет 18:00 часот
18:01.2021 Македонија – Чиле 16:30 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!