ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Распоред на бараж натпреварите за влез во Втора лига – Запад

Бараж натпреварите за влез во Втората македонска фудбалска лига – Запад ќе стартуваат денес во 17:00 часот со првиот бараж натпревар меѓу Воска и Фортуна. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Гостивар, а исто така, и останатите два бараж натпревари ќе бидат одиграни на овој стадион во ист термин, со почеток од 17:00 часот.

Распоред на бараж натпреварите за ВМФЛ – Запад:

  • Воска – Фортуна (денес, 17:00 часот)
  • Беса – Воска (12. јуни, 17:00 часот)
  • Фортуна – Беса (9. јуни, 17:00 часот)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!