ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

РАСПОРЕД: 16 екипи ќе се натпреваруваат во Трета лига – Север: Еуромилк ГЛ отвара против Петровец, БВК Коњаре против Беса Влазрими

В недела (4. септември) започнува новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Север по пауза од една година. Во новата сезона ќе се натпреваруваат вкупно 16 екипи и тоа ССК Нова, Фортуна, БВК Коњаре, Беса Влазрими, Еуромилк ГЛ, Петровец, Риниа 98, Студена Вода, Волково, Раштак, Башкими Љуботен, Кадино, Башкими, Илинден, Маџари и Аеродром.

  • Прво коло (недела):

ССК Нова – Фортуна (16:00 часот)
БВК Коњаре – Беса Влазрими (16:00 часот)
Еуромилк ГЛ – Петровец (16:00 часот)
Риниа – Студена Вода (16:00 часот)
Волково – Раштак (10:00 часот)
Башкими Љуботен – Кадино (16:00 часот)
Башкими – Кадино (16:00 часот)
Маџари – Аеродром (10:00 часот)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!