ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

РАСПОРЕД: 12 екипи ќе се натпреваруваат во Трета лига – Југозапад, Сатеска отвара против Македонија Враништа, Демир Хисар домаќин на Новаци

На 4. септември (недела) ќе започне новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад во која ќе се натпреваруваат 12 екипи.

Голем дел од ланските екипи поради финансиски проблеми нема да настапуваат во новата сезона, меѓу нив и Црно Буки, како и ланскиот второлигаш Велешта, кој воопшто нема да се натпреварува.

Во новата сезона ќе има три нови екипи кои ќе се натпреваруваат во третолигашкото друштво на Југозапад, Иднина Б, Велмеј и Јанг Тим, додека пак Кораби е лански второлигаш кој испадна во Трета лига – Југозапад.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

  • Прво коло (недела) 16:00 часот:

Демир Хисар – Новаци 2005
Лирија Грнчари – Иднина Б
Преспа – Велмеј
Кораби – Јанг Тим
Влазними – Кравари
Сатеска – Македонија Враништа

  • Целиот распоред за есенскиот дел од Трета лига – Југозапад:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!