ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Раков откажа, Работнички ќе тестира против Лвов

Полскиот прволигаш Раков го откажа планираниот пријателски натпревар против Работнички на зимските подготовки во Анталија. Македонскиот прволигаш веднаш успеа да закаже нова контрола.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Првиот тест за Работнички на подготовките во Анталија ќе биде против украинскиот тим Лвов, на 24. јануари, со почеток во 15 часот. Натпреварот е закажан на терените на Аркадија Спорт во Белек, Анталија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!