ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ракипи стави потпис на тригодишен договор со Шкендија

Шампионот Шкендија мисли на иднината и ги задржува најдобрите млади фудбалски таленти. 17-годишниот Октај Ракипи стави потпис на тригодишен договор со тетовскиот клуб.

Младиот фудбалер настапува во средниот ред, а своето деби во првиот тим на Шкендија во Првата лига го имаше во сезоната која заврши. Раководството на Шкендија е задоволно од младиот талент и затоа е продолжена соработката.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!