РакометРакомет - Суперлига

Радовиш се пофали со Дино Мехиќ

Ракометниот суперлигаш Радовиш за новата сезона се засили со босанскиот интернационалец Дино Мехиќ. Десниот бек во Радовиш доаѓа од редовите на Слобода Тузла.

21-годишниот ракометар е висок 207 што ќе биде одлично засилување за радовишани, а во босанскиот медиуми тој е познат и како Даинис Кристопанс.

Мехиќ во Радовиш доаѓа како замена за српскиот интернациолаец Лојаничиќ кој по една полусезона во Радовиш замина во Црвена Ѕвезда.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!