РакометРакомет - Суперлига

Радовиш ја продолжи соработката со Ристов и за следната сезона

Левото крило Кристијан Ристов и во следната сезона ќе го носи дресот за Радовиш, откако раководството на клубот и 22-годишниот ракометар ја продолжија соработката.

Ристов е производ на школата на Радовиш, кој како млад играч се наметна во сениорскиот тим на ракометниот клуб од Радовиш.

Претходно, Радовиш ја продолжи соработката со Здравко Постолов и велешанецот Ангелче Органџиев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!