РакометРакомет - Суперлига

Радовиш ја продолжи соработката со искусниот голман Славјан Паунов

Ракометниот клуб Радовиш продолжува со градење на екипата за следната сезона. Радовишани ја продолжија соработката со искусниот голман Славјан Паунов, кој и во следната сезона ќе го носи дресот на Радовиш.

Паунов останува осма сезона во Радовиш и во следната сезона повторно ќе го гледаме во екипата на радовишани.

Радовиш ја продолжва соработката со Ангелче Органџиев, Здравко Постолов, Александар Долдуров, Спасе Ѓоргиев и Кристијан Ристов.

Поврзани Наслови

Како што дознава Спортска Мрежа во текот на следните денови ќе биде претставен и новиот тренер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!