ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Работнички утре ги почнува летните подготовките

Тренерот на Работнички, Александар Влахо утре ќе ја изврши првата прозивка на фудбалерите и ќе биде означен стартот на летните подготовки на „романтичарите“.

Клубот досега се засили со Бојан Илиевски, Анес Османоски и последно, денес, со Дејан Тантурски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!