ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Работнички се засили со Димитриј Попоски

Младиот и талентиран фудбалер Димитриј Попоски е нов член на Работнички. Тој има 19 години, доаѓа од редовите на Борец и игра на левата бековска позиција.

>>> ПРОМОЦИЈА НА ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ И КАФУЛИЊА НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА КОТВА.МК <<<

Попоски претходно настапувал и за младинските академии на Вардар и на Њу Старс. Тој треба да ја засили конкуренцијата на левата бековска позиција и претставува иднина на клубот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!