РакометРакомет - Суперлига

Работнички отвара против Радовиш, Прилеп дома против Голден Арт КЛ7

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на редните броеви за одредување на редоследот на натпревари во плеј-аутот од Суперлигата.

Во првото коло Работнички на домашен терен ќе се соочи со Радовиш, Прилеп го чека Голден Арт КЛ7, Јуниор Кисела Вода против Тиквеш, додека Астраион во Струмица против Младост од Богданци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!