ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Работнички и голманот Лазаревски спогодбено се разделија

Работнички и голманот Филип Лазаревски спогодбено се разделија. Разделбата доаѓа поради слабите настапи на Лазаревски кај „романтичарите“ и кој одлучил да си замине во потрага по нов клуб каде би имал поголема минутажа, но и поради тоа што Влахо нема да смета на него во пролетната полусезона.

Како што дознава Спортска мрежа, Лазаревски има добиено неколку понуди од домашни клубови.

Во својата кариера Лазаревски има настапувано за Металург, Беласица, Еуромилк ГЛ, Борец, Кораб, Лабуништа, Шкупи и последно Работнички.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!