ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Работнички ги комплетираше подготовките во Анталија

Тимот на Работнички ги комплетираше зимските подготовки во Анталија. Тимот на Борче Христов одработи 12 дена во турскиот туристички центар, одигра три пријателски натпревари и денеска се враќа во Скопје, каде ќе следи глазура на формата пред почетокот на пролетниот дел од првенството.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Работнички на подготовките во Анталија ги победи украинскиот прволигаш Лвов (1-0) и рускиот второлигаш Факел (3-0), а загуби од полскиот прволигаш Краковија (0-1).

Последниот пријателски натпревар е закажан за в сабота (13 часот) против второлигашот Кожув во Гевгелија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!