Европски ФудбалФудбал

ПСЖ договори ГОЛЕМО засилување, и тука не е крајот!

ПСЖ планира сериозни засилувања, а на прво место се бековските позции. Прв во низата е Хакими, кој пристигна во Интер од Реал Мадрид пред една година, а сега „нераѕурите“ би можеле да го препродадат бидејќи се во финансиска криза.

Наводно, „Газета дело Спорт“ ја споменува бројката од 60 милиони евра, а тој трансфер треба да се реализира најдоцна до утре. Тоа наводно не е крај, бидејќи богатите сопственици на ПСЖ го сакаат и Тео Ернандес, дефанзивец кој исто така игра одлично оваа сезона во дресот на Милан, а се споменува и цифрата од околу 50 милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!