ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Прволигашко засилување за Воска Спорт: Христијан Грозданоски претставен на „Грашница“

Новиот второлигаш Воска Спорт денес го претстави Христијан Грозданоски како најново засилување за новата сезона од Втората лига – Запад.

28-годишникот доаѓа од редовите на Работнички, а во својата кариера има настапувано и за Силекс, Гостивар, Новаци и Младост Царев Двор.

Грозданоски со своето прволигашко искуство ќе биде големо засилување за Воска Спорт која има високи цели за новата сезона од Втората лига – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!