ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Прв тест за Работнички на летните подготовки ќе биде Напредак Крушевац

Тимот на Работнички ја одработува првата фаза од летните подготовки наменета пред се за подобрување на физичките предиспозиции на фудбалерите, а закажан е и првиот пријателски натпревар. Српскиот клуб Напредак Крушевац прв ќе ја тестира формата на фудбалерите на Александар Влахо.

Мечот со Напредак Крушевац е закажан за 30 јуни, со почеток во 17:00 часот, во Пехчево.

Првата фаза од подготовките Работнички ќе ја одработи во сопствената база, а потоа ќе замине во Охрид, каде во план е одигрување на неколку пријателски натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!