ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Прослава за шампионската титула на Локомотива и историскиот пласман во Втора лига

Екипата на Локомотива од Градско испиша историја, клубот од следната сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Исток, откако сезоната ја заврши на првото место во Третата лига – Југ.

Во сабота ќе биде организирана голема прослава за шампионската титула и историскиот пласман во Втората лига. Прославата ќе биде во „Парк на градско шеталиште“ со почеток од 20:00 часот.

Во Втора лига – Исток место обезбеди и радовишки Детонит, кој заедно со Локомотива се нови второлигаши.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!