ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Пројковска патува во Кратово, Урошевиќ го доби дуелот меѓу Охрид и Гостивар

Познати судиите за утрешното вонредно 14. коло од Втората лига – Запад. Ивана Пројковска ќе патува во Кратово каде ќе им суди на Силекс и Тетекс, додека пак Александар Урошевиќ ќе ја дели правдата меѓу Охрид и Гостивар на „Билјанини Извори“.

Делегирани судии 14. коло ВМФЛ – Запад:

Силекс – Тетекс, Ивана Пројковска (Скопје)
Охрид – Гостивар, Александар Урошевиќ (Тетово)
Кадино – Кораби, Доне Ристовски (Гевгелија)
Беса – Вардар, Стојанче Стојанов (Штип)
Велешта – Воска Спорт, Ндерим Тефику (Куманово)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!