ФудбалФутсал

Проект Цико го декласираше Кеги Моби, Јувентус Серава пресилен за Ајакс

Вчера се одиграа воведните натпревари од 7. коло од Првата футсал лига. Во Валандово Проект Цико одигра фантастичен натпревар и со 10:4 го декласираше Кеги Моби од Велес. Во Скопје, домаќинот Јувентус Серава беше пресилен за екипата на Мал Ајакс од Штип која загуби со високи 6:2.

Колото продолжува денес, Железарец ќе се судри со Арбен Бајрами, додека Астибо го чека Карадаку, а ќе биде комплетирано утре, Велес ќе се соочи со Шкупи, а Црна Река во Кавадарци го чека Кратово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!