ФудбалФутсал

Проект со 12 голови го потопи Јувентус Серава

Актуелниот шампион Проект немаше милост кон Јувентус Серава и со 12:4 го торпедираше Јувентус Серава во рамки на 17. коло од Првата футсал лига на Македонија.

Димче Андов постигна хет-трик за домашните, а по два погодоци постигнаа Дарко Ранготов, Иван Крстевски, Мартин Тодоровски и МирчеСтојанов, а стрелец на еден погодок беше и Мартин Мехмединовиќ.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА – РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

За гостите хет-трик постигна Осман Мустафа, а четвртиот погодок беше дело на Амет Бајрам.

Претходно, Енхалон со службен резултат ја доби Шкендија која не допатува во Струга, со што стружани имаат службени три бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!