ОстанатоФудбалФутсал

Продолжува најелитното аматерско натпреварување во мал фудбал – Бизнис Лига на Македонија

Продолжува најелитното аматерско натпреварување во мал фудбал – Бизнис Лига на Македонија
Традицијата продолжува Бизнис Лига на Македонија започнува на 22.06.2021 (вторник).

Сезоната 2019/2020 која беше прекината поради пандемијата со Ковид-19 ќе се продолжи со завршен турнир.

Завршниот турнир ќе се одигра по строго пропишани протоколи се со цел да се запазат мерките и регулативите за заштита на здравјето на натпреварувачите.

Во завршниот турнир ќе учествуваат сите 27 компании кои земаа учество во лигата. Системот на натпреварување ќе биде елиминационен по што ќе следи завршниот турнир Ф8.

Почетокот е закажан за 22.06.2021 (вторник во СРЦ Борис Трајковски – А1 Арена (мала сала).

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!