Европски ФудбалФудбал

Пристигна и Раиола: Аргентинската ѕвезда пред потпис за Атлетико

Претстои сериозен трансфер помеѓу Шпанија и Италија, а главната улога ја игра аргентинскиот играч за врска Родриго Де Пол, играч на Удинезе.

Дека неговиот трансфер во Атлетико може да се реализира во наредните денови, сведочи и појавувањето на добро познатиот фудбалски агент Мино Раиола во Удине, а тој инаку е медијатор во преговорите.

Раиола беше снимен во Удине каде што дојде, според италијанските медиуми, да го комплетира трансферот на Де Пол. Тековната цена на овој играч е 45 милиони евра.

Де Пол постигна 34 гола на 184 натпревари за Удинезе, со дури 36 асистенции.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!