ФудбалФудбал - Четврта Лига

Прилеп Сити подобар од Братство од Големо Коњари на пријателски натпревар на кој беа постигнати ДЕВЕТ погодоци

Четвртолигашот Прилеп Сити продолжува со интензивни подготовки за новата сезона од Општинската фудбалска лига во Прилеп.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА – ВАШТА РЕКЛАМА ОВДЕ 074 241 247

Вчера, Прилеп Сити одигра нов пријателски натпревар против новата екипа на Братство од Големо Коњари, на стадионот во Могила и истиот го доби со високи 6:3.

Двоен стрелец за Прилеп Сити беше Грозданоски, како и Мицкоски, а по еден гол постигнаа Ристески и Шиклески.

Во новата сезона екипата на Прилеп Сити ќе се натпреварува во Општинска Б лига и ќе се бори за влез во Општинска А лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!