ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Превалец убедлив против Црнилиште на контролен натпревар

Третолигашот Превалец вчера го одигра првиот контроле натпревар во рамки на подготовките за старт на сезоната во Третата лига – Југ и истиот го доби со убедливи 4:1 против третолигашот Црнилиште.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ПОНИКВА – ПОНУДА ОД КОТВА.МК <<<

Давитков беше двоен стрелец, а по еден погодок постигнаа Гаштев и Андов.

Како што претходно информираше Спортска Мрежа по долги одлагања конечно на 20. февруари ќе започне новата сезона во Третата лига – Југ и истата треба да биде комплетирана до крајот на месец мај.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!