ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Претседателот на ФК Црно Буки, Кошички Тодорче реагира на судиски нерегуларности на денешниот натпревар со Кравари

Денес во рамки на 15. коло од Третата лига – Југозапад, екипата на Црно Буки загуби на гостувањето кај Кравари со 3:2.

По завршувањето на натпреварот, претседателот на Црно Буки, Кошички Тодорче на својот фејсбук профил излезе со јавна реакција околу судиските нерегуларости.

Реакцијата на Кошички на неговиот фејсбук профил:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!