ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Прелчец од Борец е ново засилување за Работнички

Работнички го доведе хрватскиот интернационалец Никола Прелчец. Тој потпиша договор на 18 месеци со клубот и доаѓа од редовите на Борец. Прелчец ќе ја засили конкуренцијата во нападот на тимот што го предводи Александар Влахо и е седмо засилување за Работнички во зимскиот преоден рок.

Прелчец постигна пет гола во дресот на Борец во есенскиот дел од првенството. Тој веднаш се приклучува на новите соиграчи на подготовките во Охрид.

Откако главниот финансиер Кочо Анѓушев се повлече од Борец и на играчите им беше соопштено дека слободно може да си бараат нови клубови за продолжување на нивните кариера, искусниот Прелчец е првиот што заминува од велешкиот клуб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!