ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Познат распоредот за третиот круг од Прва лига: Тетовско дерби во април, струмичко дерби во мај

Познат е распоредот за третиот круг од натпреварите за Првата македонска фудбалска лига.

Веќе викендот Шкендија во Тетово го чека Пелистер, Шкупи на домашен терен против Вардар, Македонија ЃП ќе ги одмери силите со Силекс, Струга Трим Лум домаќин на Ренова, Работнички ќе ја пречека екипата на Академија Пандев, додека во Велес ќе се соочат Борец и Беласица.

Во април месец ќе го гледаме тетовското дерби меѓу Ренова и Шкендија, додека струмичкото градско дерби меѓу Беласица и Академија Пандев ќе се игра во мај.

Целиот распоред од третиот круг на натпревари од ПМФЛ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!