Европски ФудбалФудбал

Повторно: Џака на работ на премин кон Рома

Фудбалскиот клуб Рома подготвува нова понуда за Гранит Џака, пренесува добро информираниот италијански новинар Фабрисио Романо.

Од Рома ја испратија оваа понуда полна со самодоверба бидејќи наводно веќе се договориле за личните услови со фудбалерот.

Самиот Џака е незадоволен од Арсенал и сака да ја промени средината, а дополнително му се допаѓа тоа што тренерот Жозе Мурињо навистина го сака во своите редови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!