Европски ФудбалФудбал

Постигнат конечен договор: Маурицио Сари седнува на тренерското столче по една година!

Италијанските медиуми објавија дека Маурицио Сари постигнал договор со челниците на „небесносините“ и дека ќе го наследи Симоне Инзаги на клупата на Лацио, кој го презеде Интер.

За Сари ова ќе биде прва работа од јуни 2020 година, кога ја напушти клупата на Јувентус и покрај освојувањето на титулата во Италија.

Деталите од договорот на Сари со Лацио можете да ги прочитате овде.

Претходно, Сари ги водеше и Челзи, Наполи, Емполи, Соренто, Алесандрија и многу други клубови од пониските лиги во Италија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!