ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ПОЛУВРЕМЕ: Победа му даде ЧЕТИРИ гола на Осогово

Првото полувреме во Прилеп меѓу Победа и Осогово заврши со убедливо водство од 4:0 за прилепчани. Гостите од Кочани по 45 минути доживеа вистински дебакл.

По само осум минути игра Победа дојде до водство од 3:0 со головите на Бојан Спиркоски, Антонио Бошески и Петар Најдов. Во 29. минута Најдов со втор гол зголеми на 4:0 на полувреме.

Натпреварот во ЖИВО гледајте го ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!