ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ПОЛУВРЕМЕ: Македонија игра одличен натпревар против Австрија, нерешен резултат

Македонија одлично го одигра првото полувреме на Европското првенство против Австрија, резултатот на полувреме е 1:1.

Австрија преку Лаинер прва го отвори резултатот, а Пандев стана стрелец на првиот гол за Македонија на Европските првенства и донесе 1:1 на полувреме.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!