Европски ФудбалФудбал

Подготвена понуда од 60 милиони евра за Влаховиќ

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ имаше одлична сезона во Фиорентина и сега медиумите го преселуваат во најголемите клубови во Европа. Сега велат дека тој е близу до Мадрид.

Ако му се верува на италијанскиот новинар Џанлука Ди Марсио, Душан Влаховиќ би можел да замине во Атлетико. „Јорганџиите“ се откажа од доведување на Лаутар Мартинез, за ​​кого Интер бара 100 милиони евра. Сумата што Фиорентина ја бара за Србинот е подостапна.

Наводно, Атлетико е подготвен да плати 60 милиони евра за Душан Влаховиќ. Секако сума на пари што не се одбива.

Да потсетиме, Душан Влаховиќ оваа сезона постигна 21 гол во Серија А. Атлетико Мадрид не е единствениот што сака Србинот во своите редови, се споменуваат многу гиганти на европскиот фудбал.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!