ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Победа од денес во Дојран, утре прв тест натпревар

Фудбалерите на Победа денес отпатуваа за Дојран каде со попладневниот тренинг ги започнаа 10-дневните подготовки во рамките на втората фаза од тренажниот процес во функција на воигрување на тимот за вториот дел на шампионатот на Втората лига – Исток.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Веќе утре од 13 часот на теренот на Дојранско езеро од 13 часот е закажан и првиот контролен меч со селекција на интернационалци без ангажман. Во четврток на истиот терен е договорен меч со тимот на Кожуф.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!